Ptáčci na krmítku (skládačka)

Tento víkend probíhalo první historické sčítaní ptáčků na krmítku. V pátek jsme se tedy nachystali – doplnili krmítko semínky slunečnice, rozšířili krmítkové menu o rozpůlené vlašské ořechy a lojové koule.

Nevím jak u vás, ale u nás proběhla ptačí krmítková sabotáž a na krmítko za dva dny pozorování nepřiletěl ani jeden ptáček. Nejspíše nalezli po cestě k nám jiné plné krmítko a tak si budeme muset počkat, až sousedům dojde zrní :D. A ty nevěrníci se zase vrátí k nám :D.


A tak jsme si čekání na opeřené hladovce zkrátili skládačkou ptáčků.
V létě jsem narazila na tyto úžasné stránky https://www.pipasik.cz  a tuto krásnou aktivitu, která nás všechny strašně baví.

Zde naleznete odkaz, kde si můžete stáhnout tuto ptačí skládačku ve formátu pdf : https://www.pipasik.cz/portfolio/poznavej-ptacky-2/

Co budete potřebovat:

  • Vytištěné listy na A4 (nejlépe zalaminované, ale nemusí být)
  • nůžky
  • černý permanentní fix
  • samolepící suchý zipJá jsem jednotlivé listy zalaminovala, abychom skládačku mohli používat opakovaně. Když jsem vystříhávala obrys tělíčka, vždy jsem si tam nechala nějaký místo navíc pod bříškem, kde jsem dokreslila nožičky (viz obrázek).

Jednotlivé dílky ptáčků jsem k sobě spojila pomocí samolepícího suchého zipu a to je vše, ptačí skládačka je hotová.
Tak hurá na to :).TIP:

Na stránkách https://www.pipasik.cz  Naleznete hromadu inspirace a krásně zpracované různé pracovní listy pro děti na celý rok. Jednoduchá, jemná grafika jednotlivých aktivity je prostě nádherná, navíc dělaná se značnou dávkou vtipu. (Přiznávám se, že proces trávení mrkve u zajíce (ala bludiště) mě rozesmálo – prostě jednoduché a geniální).


Napsat komentář